czwartek, 14 lutego 2013

Gacno - powrót

I ponownie jesteśmy w Neuronie, w Małym Gacnie.

Mija pierwszy tydzień Czarka ćwiczeń i zajęć. Jak jest? Dobrze, a nawet lepiej. Zostały wysłuchane maje modły i w końcu Czaruś znacznie poprawił się w trzymaniu głowy. Zaczyna się lekko podpierać przy oczywiście ustawionych rękach. Widać poprawę w gryzieniu jak wcześniej pisałam. 

I być może to są detale, ale naprawdę jest chwalony i ja jako jego mama bardzo jestem z niego dumna.

Dziś Walentynki, był nawet Bal, wszystko super zorganizowane, była muzyka, były kolorowe światełka i ciasto... ale... nie chce być niewdzięczna, jednak takie imprezy mnie zbytnio nie bawią. Z daleka od domu, od dzieci i w ogóle ten charakter...

Wróćmy do zajęć.
Dostałam już instrukcję jak stymulować mu dłonie by w końcu zaczął wyciągać ręce do zabawek i przedmiotów. I kolejna lista zakupów. Jednak nie mogę narzekać przecież widać poprawę i muszę się tego trzymać. Uwierzcie mi rodzice chorych tu dzieci naprawdę mają super sprzęty. Pomagające, a przede wszystkim nie szkodzące ich dzieciom.

Tak samo poprawa nastąpiła w patrzeniu na zabawki, więc wprowadziłam wszystkie zabawki typu grzechotki, gryzaki.

Mamy zgodę NFZ na zakup wózka i dofinansowanie 1500 zł, czekamy na zgodę i dofinansowanie PCPRów, ale wiemy że kwota nie będzie wyższa niż 3000 zł. Razem 4500, a wózek ponad 10 000. 

Również w tym czasie zakupimy kombinezon thera togs. Lekarka w Gacnie wystawiła zaświadczenie, więc możemy starać się o dofinansowanie z PCPRów. Jest to jednak 60% z kwoty 2800 zł i resztę musimy sami pokryć. Jest to kwota 1120 zł.

Poza tym 1 kwietnia ponownie jesteśmy zapisani na turnus rehabilitacyjny do Gacna. Kwota pobytu 5100. 

Staramy się o dofinansowanie na turnus, ale dopiero na wrzesień. Mamy jeszcze turnus w czerwcu, na który musimy zebrać i w grudniu, który pokryjemy z pieniędzy z 1% za rok 2013.

Wiem, że to sporo, do tego dojdą prywatne wizyty, dojazd do Ameryki i być może wizyta w szpitalu. Wiadomo, że jak nie zbiorę pieniędzy to nigdzie nie pojedziemy i nic nie kupimy, ale w moim postanowieniu Nowo Rocznym nie było mowy o siedzeniu w domu.

Chce prosić Was o propozycje pomysłu na zbiórkę takich pieniędzy, ja nie będę siedziała bezczynnie, popiszę do fundacji i powysyłam apele. Będę Was informowała o kwocie jaką się będzie gromadziła.

Niestety nie jesteśmy w stanie sami wszystkiego sfinalizować. Na wszystko nie starczy.Nie chcę byście mnie ukamienowali na ulicy za wymyślanie, ale ja naprawdę nie szaleję, to są rozsądne propozycje pomocy Czarkowi.

I tu mój apel: Jeżeli ktoś mógłby nam jakoś pomóc w zbiórce tych pieniędzy to proszę niech się ze mną skontaktuje. Podaje numer 721-102-507. Fundacja może wystawić potrzebne puszki do kwesty, albo puszki/skarbony stacjonarne. Potrzebujemy miejsc i zgody  by to postawić. Możecie nam pomóc?

darowiznę można kierować na konto:
Fundacja „Zdążyć z Pomocą”
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem: 13398 Raczyński Cezary, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Każdy pomysł na wagę złota. 
Pozdrawiam.
Joanna Raczyńska, mama Cezarego